Salon Peugeot Rzeszów – Fix Forum Lider: Nowy PEUGEOT E-3008 Zdobywa Red Dot Award za Wyjątkowy Design

Nowy Peugeot E-3008 Doceniony

Salon Peugeot Rzeszów – Fix Forum Lider z dumą ogłasza, że marka PEUGEOT po raz kolejny zdobyła nagrodę Red Dot Award za wyjątkowy design. Najnowszy model, PEUGEOT E-3008, zachwycił międzynarodowe jury złożone z 39 ekspertów w kategorii „Product Design”. Dynamiczny wygląd SUV-a typu fastback, oryginalna stylistyka nadwozia oraz nowy przód i bogate wyposażenie podkreślają innowacyjność marki.

Historia Sukcesu Peugeot

Poprzednia wersja PEUGEOT 3008 zdobyła wyróżnienie Red Dot Award w 2017 roku. Najnowszy model kontynuuje tę tradycję, prezentując nowoczesny, dynamiczny design i wysoką jakość. Matthias Hossann, dyrektor ds. projektowania marki PEUGEOT, podkreślił, że PEUGEOT E-3008 łączy pomysłowość i śmiałość marki, a także uosabia jej kluczowe wartości.

Nowoczesny Design Peugeot

PEUGEOT E-3008 wyróżnia się nowym wykończeniem nadwozia, które podkreśla nowoczesną stylistykę. Chromowane elementy zastąpiono lakierowanymi detalami: Meteor Grey na przednim i tylnym zderzaku oraz Orbital Black na obudowach lusterek i dolnej linii pojazdu. Nowy przód, „pływający” tylny spojler i bezkompromisowa jakość nowoczesnych funkcji to cechy, które wyróżniają ten model.

Wyjątkowe Funkcje Peugeot E-3008

Nowy PEUGEOT E-3008 wprowadza nowy wygląd przedniej części nadwozia, reflektorów i osłony chłodnicy, skoncentrowanych wokół emblematu PEUGEOT. Reflektory wykonane w technologii Pixel LED w wersji GT zapewniają optymalną widoczność, automatycznie dostosowując wiązkę światła do warunków drogowych. Kompaktowe wymiary pojazdu oraz przestronność wnętrza czynią go jednym z najbardziej funkcjonalnych elektrycznych SUV-ów segmentu C.

Stylowy Fastback i innowacje wnętrza

PEUGEOT E-3008 charakteryzuje się stylistyką SUV-a typu fastback, wzbogaconą o „pływający” spojler, który poprawia aerodynamikę i dodaje sportowego charakteru. Szeroki tył z dynamicznym designem i sygnaturą świetlną z trzema pazurami podkreśla nowoczesny wygląd modelu. Nowy PEUGEOT E-3008 dostępny jest w atrakcyjnych kolorach: Obsession Blue, Ingaro Blue, Okenite White, Perla Nera Black, Artense Silver i Titanium Grey.

Wnętrze nowego PEUGEOT E-3008 zachwyca nowym PEUGEOT Panorama i-Cockpit®. Zakrzywiony panoramiczny wyświetlacz HD o przekątnej 21 cali łączy cyfrowy zestaw wskaźników oraz duży centralny ekran dotykowy. Oświetlenie ambientowe LED z ośmioma kolorami odbija się w eleganckiej listwie ozdobnej z prawdziwego aluminium, biegnącej po desce rozdzielczej i drzwiach.

Red Dot Award 2024

W 2024 roku produkty zgłoszone przez 60 krajów oceniane były w 51 kategoriach konkursowych. Członkowie jury przyznawali nagrody „Red Dot” i „Red Dot: Best of the Best” na podstawie cech dobrego wzornictwa oraz tła społeczno-kulturowego, orientacji zawodowej i wiedzy specjalistycznej w zakresie projektowania. Produkty oceniane były na podstawie ich indywidualnych zalet.

Informacje o Red Award

Od ponad 60 lat kapituła konkursu Red Dot Award nagradza innowacyjne wzornictwo w kategoriach „Product Design”, „Communication Design” i „Design Concept”. Produkty, projekty komunikacyjne, koncepcje projektowe i prototypy ocenia międzynarodowe jury złożone z uznanych ekspertów z różnych dziedzin.

Zapraszamy do salonu Peugeot Rzeszów – Fix Forum Lider, gdzie można osobiście przekonać się o wyjątkowym designie i innowacyjnych funkcjach nowego PEUGEOT E-3008